Tavë me Qofte

spot_imgspot_img


Përbërësit:

400 gr mish,
2 copa të bukës,
1 qepë,
gjysmë lugë të çajit Biber i zi,
qimnon,
1 lugë të çajit biber i kuq,
1 vezë,
majdanoz,
1 lugë kripë.

Përgatitja:
I përziejmë të gjithë përbërësit e qoftës, 3 patate i qërrojmë dhe i premë në copa flete.

Në tepsi e rëndisim një qofte dhe afër saj një flete patate, përmbi ia derdhim një lugë salcë, gjysmë gote të çajit vaj vegjetal.

Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë Elbasani
Artikulli tjetërGullash

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu