CEO i Ferrarit thotë se modeli elektrik i vitit 2025 do të jetë “unik, një Ferrari i vërtetë”

spot_imgspot_img

CEO i Ferrarit, Benedetto Vigna, po udhëheq kompaninë përmes një tranzicioni në të gjithë industrinë.

Kalimi në elektrifikim po bëhet shpejt normë dhe prodhuesi i automjeteve po përgatitet të lansojë modelin e tij të parë plotësisht elektrik në vitin 2025.

Në një intervistë të gjerë me revistën Top Gear, Vigna tha se EV-ja e parë e kompanisë do të ishte “unike, një Ferrari i vërtetë”.

Dihet shumë pak për automjetin, derisa prodhuesi i automjeteve flet në përgjithësi kur diskuton modelin e ardhshëm, siç priren të bëjnë me makina të reja inovatore. 

/ www.emathja.com

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu