G-Power rafinoi tërësisht BMW M5 CS dhe e quajti atë G5M CS Hurricane RR

spot_imgspot_img

Kur del nga dhomat e kompanisë së famshme gjermane të akordimit G-Power, krenaria bavareze në kategorinë e sedanëve sportivë me performancë të lartë sjell me vete 900 “kuaj” dhe 1050 Nm çift rrotullues.

Nuk është hera e parë që kompania gjermane e akordimit G-Power merret me modelin M5 të BMW. Këtë herë, për bazën e projektit nga historia e famshme Uragani, ata përdorën versionin më të fuqishëm aktual të M “Five”, i cili fshihet pas shkronjës CS, dhe në versionin standard fuqizohet nga një 4.4 litra. Motori V8 biturbo me 635 HP dhe 750 Nm çift rrotullues maksimal.

Për t’iu përgjigjur në mënyrë adekuate versioneve “më të nxehta” AMG të E-Class, me të cilat ata trajtuan më tej në Brabusin e famshëm, në G-Power ata rafinuan plotësisht motorin e lartpërmendur BMW, i cili në fund të fundit ka 900 kuaj/fuqi të zhurmshëm dhe 1050 Nm moment çift rrotullues.

Blerësit që janë gati të konvertojnë CS-në e tyre, për të cilën duhet të shpenzojnë 119 mijë euro, do të shkojnë në shtëpi me një “uragan” në rrota, i cili më pas quhet G5M CS Hurricane RR dhe zhvillon më shumë se 340 km/h.

Të dhënat e përshpejtimit kanë Nuk është publikuar.Për kujtesë, M5 CS standarde arrin 305 km/h dhe përshpejton nga 0 në 100 km/h në tre sekonda.

Për një klientelë më pak ambicioze, G-Power ofron M5 CS dhe në kombinim me një motor që zhvillon 700, 750, 800 ose 850 kf, dhe pavarësisht nga niveli i fuqisë, çdo M5 CS Hurricane që është rafinuar në qytetin bavarez të Aichach. është montuar në rrota speciale alumini 21 inç, buzë dhe është e pajisur me disa komponentë karboni të trupit.

/ www.emathja.com

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu