Bukë shtëpie me miell të përzier e fara

spot_imgspot_img

Përbërsit:

  • 1 tharm buke,
  • 1 lugë supe sheqer,
  • 1 lugë supe kripë,
  • 4 lugë supe vaj ulliri,
  • miell integral e të bardhë,
  • fara kungulli, liri, tërshërë e susam,
  • ujë të vakët.

Përgaditja
Tharmin e përziejmë me një lugë gjelle sheqer e një lugë gjelle miell dhe e vendosim të fermentohet

Kur të jetë fermentuar tharmi, e hedhim në enën ku do të bëjmë brumin dhe i shtojmë ngadalë të gjithë përbërësit e tjerë (kripën, vajin e ullirit, farat e përziera)

Formojmë një topth elastic brumi, por duke mos e ngjeshur shumë

Brumin e mbulojmë dhe e lëmë të dyfishohet në një vend të ngrohtë për 35-40 min (në furrën e shporetit të ngrohur në 30 gradë)

Më pas, brumit i japim format që dëshirojmë dhe e vëmë të pushojë edhe pak gjatë kohës që furrën e nxehim në 250 gradë

Kur të jetë nxehur furra mjaftueshëm, e fusim bukën në furrë dhe temperaturën e ulim në 230 gradë.

Piqet për 20-25 minuta varësisht nga lloji i furrës dhe miellit (për cdo rast kontrollojeni pjekjen me majën e thikës ose me një rrëmojsë)

Pasi të jetë pjekur, buka mbulohet me pecetë derisa të jetë ftohur mjaftueshëm për konsumim

PS. Për të ruajtur butësinë e bukës, në pjesën e fundit të furrës, vendosim një enë me ujë gjatë kohës që ajo piqet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu