Gjellë me lulelakër dhe perime

spot_imgspot_img

Perbersit:

gjysmë kg lulelakër
300 gr mish
1 qepë
2 hudhra
1 patate
1 karrotë
1 spec i kuq
2 spec i gjelber
vaj vegjetal
1 gote bizele
kripë
PËR SOS
1 lugë të gjellës Salce domate
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
ujë
kripë.

Pergatitja:

Lulelakrën e pastroni dhe e ndani në copa të vogla, e vendosni në një tenxhere së bashku me mishin, qepën, hudhrën dhe specat i ziëni.

Duke e vazhduar zierjës, patatet i premë në copa të vogla dhe i vendosim në tenxhere së bashku me karrotë dhe bizele.

Së fundmi ia shtoni erëzat dhe e përzieni gjithë glazurën gjatë zierjës, përbërësit e sosit i përziejmë në një enë dhe i derdhim përmbi tenxhere.

E lëmë të zihet rreth 3-4 minuta dhe tenxherën e marrim nga zjarri e lëmë të ftohet pak dhe e ndajmë në pjata.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu