Kaqika

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 Kaqika me shpatull pule,
  • 10 ullinj jeshil,
  • 2 qepë,
  • 1 thelbë hudhër,
  • 2 lugë kerri,
  • kripë,
  • perime të përziera,
  • vaj.

Hapat:

Në një tavë vëmë pak vaj dhe skuqen këmbët e pulës, pastaj shtohet vaji vegjetal, qepa e copëtuar dhe hudhra.

Mishi skuqet rreth 10 minuta aq sa nevojitet për t’u skuqur nga të gjitha anët dhe për ta marrë një ngjyrë të kuqërremtë.

Shtohet kerri, kripa dhe perimet e thata të përziera, mbyllet tava me paka dhe kaurdiset rreth 15 minuta në zjarr të ulët.

Nëse avullohet lëngu nga tava, shtohet edhe pak ujë, shërbehet derisa është e nxehtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë me mish pule dhe perime
Artikulli tjetërKifle me vishlle

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu