Kifle me vishlle

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 275 g brumë
  • 6 salcice
  • 70 g djathë të fortë
  • 1 verdhë veze
  • susam sipas nevojës

Përgatitja:

Tholloni brumin dhe pritini në shirita 5-2 cm të gjerë.

Pritini djathin në shkopinj, dhe secilën salcice në 3 pjesë.

Vendosni një shkop djathi në pjesën e prerë të secilës salcice.

Vendosni shiritin e brumit të përgatitur në salcice dhe mbështilleni në mënyrë të zhdrejtë për ta mbuluar plotësisht.

 

 

Rregulloni salcicet e mbështjellur në një tepsi të shtruar me letër pjekjeje.

 

Lyeni secilën salcice me vezë të rrahur dhe spërkatni me farat e susamit.

Piqini ato në furrë për 15-18 minuta në 220’C. Kur të bëhet e verdhë, nxirrni nga furra.

Pasi të ftohen pak, shërbejeni me kos ose qumësht të thartë


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKaqika
Artikulli tjetërPulë në furrë me patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu