Krelan e mbushur

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1/2 gota gjalpë,
  • 2 vezë,
  • 1 luge te çajit kripë,
  • 1/4 luge te gjelles karbonat,
  • 1,5 gota miell,
  • 1/2 gota qumësht,
  • 1 luge te gjelles lëng limoni,
  • 2 qepë fleta,
  • 2 hudhra copa,
  • 2 domate.

Hapat

Furrën e ndezim në temperaturë 180 gradë celsius, gjalpin, vezët dhe karbonatin e përziejmë në një enë.

Pastaj ia shtojmë miellin, qumështin, lëngun e limonit dhe e përziejmë, në një tigan e fletat e qepës dhe fletat e hudhrës i fërgojmë.

İa shtojmë përbërësit e tjerë, glazurës ia japim formën dhe e vëmë në furrë për pjekje për 30 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë e zezë pa gluten
Artikulli tjetërPastiço me djath të bardhë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu