Mish Qengji me Majdanoz

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 – 600 gr mish qengji
2 kokrra qepë e njomë
1 lugë gjelle salcë domatesh
20 gr oriz
4 lugë gjelle vaj ulliri
1 tufë majdanoz.

Përgatitja:
Vendosim mishin në tenxhere dhe sapo t’i avullojë lagështira, shtojmë qepët e njoma të grira jo shumë hollë.

I trazojmë derisa të fillojnë të zbuten pak, shtojmë një lugë salcë dhe më pas orizin.

I hedhim ujë të ngrohtë deri në nivelin e mishit.

I lemë të ziejnë për 30-40 minuta.

Kur mishi të jetë zierë, para se ta heqim nga zjarri shtojmë dhe majdanozin e grirë hollë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish viçi i skuqur me Spinaq
Artikulli tjetërPite me patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu