Patate të mbushura

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 patate
200 gr mish
1 qepë
kripë
Biber i zi
qimnon
PËR SOS
4-5 lugë vaj vegjetal
1 lugë Salce domate
1,5 gotë ujë të vakët.

Pergatitja:

Patatet i qërroni dhe i ndani në dy pjesë, me lugë ia largoni pjesën e brendshme.

Mishin, qepën dhe erëzat i vendosni në një tigan për fërgim.

Patatet i rëndisni në një tavë, në brendësi ia vendosni përzierjën e mishit, përmbi ia hedhni pak vaj vegjetal.

Secilës patate ia vendosni nga një copë të domatës, salcën dhe pak ujë të vakët.

Tavën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për pjekje rreth 40-45 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish me Karrota
Artikulli tjetërQofte me djathë dhe patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu