Pingjur

spot_imgspot_img

 

Përbërësit:
4 kg speca të ajvarit, 2 kg domate, 5-6 thelbinjë hudhër, 1 tufe magdanoz, 2 luge kripë, 4 luge sheqer, 250 ml vaj, 50 uthull, 2 feferona (speca djeges).

Përgatitja:
Specat i pjekim ne pllake, i qerojme dhe grijme ne copeza, jo te bluhen.

Ne nje ene te thelle qesim vajin,ngrohim ne max,shtojme domatet e grira dhe thelpinjet e hudhres.

Pastaj pas 20 minutash shtojme specat e grira,magdanozin e grire,uthullen,kripen sheqerin, specat e grira(gjithashtu te pjekura me pare),dhe ziejme derisa te merr dendesine e duhur.

Me pas pingjurin e qesim neper kavanoze te sterilizuar(nga kjo mase dalin 10-11 kavanoze te vegjel nga 3oo ml),mbyllim hermetikisht dhe leme te ftohen.

Pra sipas deshires mund te dyfishoni masen per me shume.

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSalca me Domate
Artikulli tjetërPite me djathë dhe petë të gatshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu