Pite të vogla me djathë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 copë brumë
  • 8 lugë gjelle djathë
  • 1 lugë çaji fara
  • 1  të verdhë veze

Përgatitja:

Preni petat si në foto

Pastaj merrni djathin  dhe përzieni me trumzë. Vendosni 1 lugë çaji masë në brendi.

Mbuloni copën në këndin e poshtëm të brumit

Vazhdoni ti hedhni përmbi pjesët e prera të brumit

Pshtjellni skajet pasi të keni thurur plotësisht. Nëse është e nevojshme, preni pjesët e tepërta me thikë.

Përsëritni të njëjtat hapa për të gjitha pastat.

Vendosni pitet tuaja në tepsi me letër . Lyeni me të verdhën e vezës .

Piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë për rreth 25 minuta derisa të skuqet bukur. Më pas shërbejeni të nxehtë. Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me mish pule
Artikulli tjetërÇorbë domatesh

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu