Pulë e pjekur

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • hudhër e shtypur,
  • sherbelë,
  • gjysmë limoni,
  • ujë,
  • vaj,
  • kripë,
  • piper.

Përgatitja:

Të vetmit përbërës që do t’i përdorni mbi lëkurën e pulës janë vaji, kripa dhe piperi.

Nga ta lëkura do të bëhet kërcëlluese dhe do të marrë ngjyrë të përsosur. Mirëpo, me siguri keni pyetur përse shërben uji?

Mu si edhe hudhra e shtypur, bimët, limoni dhe uji shkojnë në brendësi të pulës.

Kjo mund të tingëllojë çuditshëm, mirëpo arsyeja për të është brilante.

Hedhja e ujit brenda pulës nuk do të ndihmojë vetëm pjekjen e mishit, por edhe do ta pravullojë – dhe kështu mishin do ta bëjë shumë të butë dhe të lëngshëm.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu