Pulë me qull për Iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr mish pule,
  • 50 gr gjalpë,
  • 3 lugë gjelle miell,
  • 5 thelpinj hudhre,
  • 2 lugë çaji limon,
    Kripë,
  • Piper,
  • Pak majdanoz.

Udhëzimet

Lajmë dhe pastrojmë mishin e pulës. Në një tenxhere vendosim pak gjalpë dhe e vendosim në zjarr. Shtojmë mishin e pulës dhe e përziejmë.

Shtojmë ujë në tenxhere, aq sa mishi i pulës të mbulohet.

Në një tenxhere të dytë vendosim miellin dhe pak gjalpë. I përziejmë deri në momentin që mielli merr ngjyrë të verdhë. Shtojmë në tenxhere pak nga lëngu i mishit të pulës, që u përgatit në tenxheren e parë.

Përziejmë me kujdes miellin me lëngun e mishit dhe gjalpin, derisa masa të mos mbetet e kokrrizuar, por të marrë formën e një salce të plotë.

Pasi qulli të jetë formuar në masë të njëtrajtshme, e vendosim në tenxheren e parë ku po ziejmë mishin.

Shtojmë kripë, piper dhe hudhra, dhe e lëmë në zjarr të ulët.

Kur shohim që mishi është zbutur dhe është gatuar, e heqim nga zjarri. Shtojmë pak limon dhe shumë pak majdanoz të grirë imët.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë për Iftar
Artikulli tjetërSarme me lakër të ëmbël

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu