Supë me mish pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 8 gota uje te pules
  • 1 gotë mish pule
  • 1 Krem
  • 1 lugë gjalpë
  • 2 lugë të gjellës miell
  • 3 lugë fide
  • 1 gotë garniturë
  • 1 lugë kripë
  • 1 lugë Biber i zi.

Pergatitja:

Në një tenxhere e vendosni gjalpin dhe miellin e fërgoni.

Dalë nga dalë ia shtoni ujin e pulës dhe e përzieni me lugë të drurit, ia mundësoni vluarjën në temperaturë mesatare.

Pas vluarjës ia shtoni fidet, garniturën, mishin e pulës dhe e përzieni në zjarrë rreth 4-5 minuta.

Së fundmi ia bashkagjisni kremën, kripën, biber e zi dhe e lëni të vlojë edhe pak.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me qepë
Artikulli tjetërPite të vogla me djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu