Biftek Mediterani

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300 gr biftek,
  • 150 gr domate të vogla,
  • 50 gr ullinj te zinj,
  • pak borzilok,
  • kripë,
  • vaj.

Hapat:

Mishi pritet në copa të vogla dhe skuqet në vaj në një tigan të thellë.

Shtohen domatet e prera në feta për së gjati dhe ullinj pa fara.

Skuqet për 10-15 minuta, shtohet kripa dhe borziloku.

Shërbehet e ngrohtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLeçenik
Artikulli tjetërByrek me proshutë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu