Bizele të Stufuara me Panqeta

spot_imgspot_img

Përbërësit:
450gr bizele te ngrira
50gr panceta te tymosur
1 qepe te njome
3 luge vaj ulliri
1 kubik koncentrate vici
kripe dhe piper (fakultative).

Përgatitja:
Vendosim ne zjarr nje tenxhere me uje dhe e mbajme gjithmone te ngrohte ne menyre qe t’ia shtojme bizeleve gjate gatimit atehere kur nevojitet. Lajme dhe presim holle qepen e njome dhe presim ne kubik panceten e tymosur.

Kaverdisim me vaj ulliri qepen e njome dhe panceten derisa te marrin ngjyre te arte, me pas shtojme bizelet dhe i leme te gatuhen ne zjarr te avashem per disa minuta duke i perziere here pas here.

I shtojme perberjes se mesiperme kubikun e koncentrates se vicit te therrmuar bashke me nje garuzhde uje te ngrohte dhe i leme ne zjarr te avashem pjeserisht te mbuluara me kapak derisa bizelet te zbuten dhe lengu te shterroje. I heqim nga zjarri, i rregullojme me kripe, piper dhe i servirim akoma te ngrohta.

*Keshille: Bizelet e stufuara me panceta mund te sherbehen edhe ne temperature ambjenti apo te ftohta nqs vendosen ne nje sallate me makarona apo oriz.

Sipas deshires, mund ta zevendesojme panceten e tymosur me proshute te pjekur dhe ne vend te piperit shtojme pak arre moskate.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRivoli me Djath e Kerpudha
Artikulli tjetërGjellë me Domate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu