Rivoli me Djath e Kerpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr ravioli me djathe
1 presh
250 gr kerpudha
1 brokoli
200 gr djathe mocarela
250 gr domate te konservuara
200 gr tomatina
1 paketim salsiqe pule
2 dl supe viqi
5 luge vaj
borzilok,melesa te perziera,krip,piper

Përgatitja:
Ravioli zihen ne uje me kripe dhe pastaj kullohen nga lengu i tepert.Brokoli coptohet dhe zihet ne uje me krip.Kerpudha dhe domatet e konservuara priten ne katrorka,preshi grihet imet,ndersa mocarela,tomatinat dhe salsiqet priten ne rrathe.
Ne pak vaj kaverdiset preshi,shtohen kerpudhat,domatet ,borziloku dhe melmesa siaps shijes.Te gjitha kaverdisen duke shtuar supe kohe pas kohe drisa te zbuten kerpudhat.
Pastaj shtohen salsicet e pules dhe kaurdisen te gjitha edhe 10 minuta.
Ne mbushjen e pergaditur me salsice shtohne edhe brokoli dhe ravioli pastaj paaerzihen me tel kuzhine.
Ena rezistuese ndaj zjarrit lyhet me vaj dhe ne te derdhet masa e pergaditur dhe rrafshohet.Pjesa qendrore mbulohet me rrathe mocarela,perreth renditen tomatinat dhe ena futet ne furren e nxehte ne 200 grade per tu pjekur ushqimi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë Krapi
Artikulli tjetërBizele të Stufuara me Panqeta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu