Gjellë me lulelakër

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 qepë
2 lugë gjelle grizë/ermik/semolina
2 karrota të grira në rende
400 gr lulelakër
900 ml ujë
150 ml qumësht
kripë dhe piper i zi
sipas dëshirës ajkë për gatim.

Pergatitja:

Fërgojmë në vaj qepën e grirë imët, derisa të marr ngjyrë të artë. Pastaj shtojmë ermikun dhe karrotat e grira në rende.

Duke e përzier masën vazhdimisht shtojmë rreth 300 ml ujë. E ziejmë për pak.

Pastaj shtojmë lulelakrën të ndarë në copa.

Shtojmë mëlmesat sipas dëshirës dhe në fund edhe ujin e mbetur.

Gjella zihet për 20 minuta. Pastaj ia shtojmë qumështin dhe e ziejmë edhe për 5-6 minuta të tjerë.

Në fund, sipas dëshirës, shtojmë edhe ajkë gatimi.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGullash me verë
Artikulli tjetërSarma me lakër turshi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu