Gullash me verë

spot_imgspot_img

Perbersit:

800 gr mish viçi
2 qepë
1 karrotë
2 thelpinj hudhre
1 lugë gjelle pure domatesh
1 lugë gjelle piper i kuq
vaj
kripë dhe piper i zi
50 ml verë e bardhë
2 lugë gjelle vaj
1 lugë gjelle miell.

Pergatitja:

Qepën e grirë imët fërgojeni në vaj.

Shtoni karrotën e grirë në kube të vogla dhe thelpinjtë e hudhrës.

Shtoni edhe mishin dhe të gjitha bashkë fërgojini për një kohë të shkurtë në zjarr të fortë.

Shtoni edhe purenë e domates.

Shtoni edhe piperin e kuq, kripën, piperin e zi dhe pak ujë.

Gullashin ziejeni kështu për një orë në zjarr mesatar, duke e përzier herë pas here.

Pastaj miellin fërgojeni në pak vaj. Kur të ndryshojë ngjyrë shtoni verën. Masën ziejeni bashkë derisa të shterrojë alkooli e pastaj këtë shtojani tenxheres, ku keni zier gullashin.

Gjellën ziejeni edhe 15 minuta të tjera. Pas kësaj kohe është e gatshme për shërbim.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPule me Marinade Portokajsh
Artikulli tjetërGjellë me lulelakër

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu