Gjellë me spinaq

spot_imgspot_img

Perbersit:

një grusht spinaq
1 qepë e vogël
1 lugë miell
pak vaj ulliri
kripë
piper.

Pergatitja:

E fërgojmë qepën në vaj, më pas shtojmë spinaqin, miellin, kripën e piperin.

Në fund shtojmë ujin dhe supa zihet edhe për 15 minuta të tjera.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte Shtepiake me Qepe
Artikulli tjetërQorbe Patatesh me Mish Peshku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu