Qofte Shtepiake me Qepe

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 g mish të bluar
50 g thërrime të bukës
50 g miell
2 vezë
një tubë qepë të reja
një lugë e vogël me kripë
2 lugë të vogla me erëza të thata të bimëve
gjysmë luge të vogël me biber
pak majdanoz, pak gjethe të selinos

Përgatitja
I përzini thërrimet, miellin dhe pluhurin, për pjekje edhe i bashkoni me mishin e bluar.
I shtoni qepët e prera të reja, gjethen e majdanozit dhe selinos. I përzini mirë erëzat e tjera derisa ta fitoni një masë ë lëmuar.
I lyeni me vaj dhe jepni formën qofteve.
I fërgoni në vaj të ngrohur mirë derisa të skuqen në të dyja anët.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFasule me speca
Artikulli tjetërGjellë me spinaq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu