Gjyveç i gjysheve me kungullesha dhe mish pule!

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 2 kofshë dhe 2 këmbë pule,
 • 2 kungullesha të vogla,
 • 1 lakër e vogël,
 • ½ preshi,
 • 2 karota,
 • 2 thelpinj hudhre,
 • 100 g kërpudha,
 • 1 filxhan oriz,
 • piper,
 • kripë,
 • erëza të thata,
 • 1 domate,
 • spec i bluar,
 • fletë dafine.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni preshin e grirë dhe specin, shtoni karotën të prerë në rrathë, kërpudhat të prera në feta, ndërkaq kungulleshat të prera në kube

Fërgoni edhe pak. Qitni në gjyveç. Nuk duhet shtuar ujë

Shtypni në enë thelpinjtë e hudhrës dhe shtoni erëzat, kripën dhe vajin, fërkoni kofshët e pulës dhe qitni në gjyveç

Shtoni fletën e dafinës

Piqeni në 200 gradë rreth 50-60 minuta derisa të skuqet mirë


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu