Gullash tradicional

spot_imgspot_img

Perberesit:

  • 500 gr mish vici,
  • 2 qepe,
  • 2 thelpinje hudher,
  • 4 luge miell,
  • 1 luge salce domatesh,
  • Krip, piper i kuq dhe piper i zi.

Udhezimet:

Mishin e vicit e ndani ne copeza te vogla,kriposete sipas shijes dhe permillet.

Mishi i kaluar neper miell,fergohet ne vaj te bollshem derisa te merrr ngjyre te kuqrremt.

Largohet mishi me ane te nje luge dhe ne po kete ene qesim qepet e grira dhe thelpinjet t hudhres te gririe ne copeza te vogla dhe fegojem derisa te zbuten qepet.

Kthejme mishin ne po kete ene dhe mbulojme me uje.

Shtojme edhe salcen e domates dhe perziejme.

Ziejme ne zjarre te ulet per 1 ore.

Kjo gjelle shoqeroher me pure pataesh ose sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSarma të rreshkura
Artikulli tjetërGullash me mish viçi e makarona

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu