Gullash

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg mish viçi, 500 gr qepë, 3 thelbinjë hudhër, 1 karrotë, 2 luge salcë domatesh, 2-3 luge uthull e bardhe, 50 gr piper i kuq, 500 ml lëng supe e zier me nje katrorke supe gjedhi, 2 flete dafinë, kripë, piper i zi, magdanoz, 3-4 luge margarin.

Përgatitja:
Qepen dhe hudhren e qerojme dhe grijme dhe fergojme ne nje ene te pershtatshme edhe per zierjen en furre,pra tengjere te thelle qe mund te fusim ne furre.

Qepen e fergojme se pari ne pllake zjarri,pastaj ne furre derisa te zbuten,pastaj shtojme dhe karroten e grire ne rrathe dhe vazhdojme me fergimin te gjithin ne temp shume te ulet.

Ne nderkohe perziejme piperin e kuq,uthullen,salcen e domates dhe lengun e supes dhe perzijme mire.

Kete perzierje te lengshme shtojme tek qepet qe jane zbutur mjaftueshem.

Ne kete mase,ppra ne enen e thelle shtojme edhe mishin e grire ne copeza jo shume te vogla dhe perzijme ngadale.

Mishin e pergaditur ne kete menyre e fusim ne furre te nxehte 160 grade per 3-4 ore derisa mishi te zihet mjaftueshme duke perzier kohe pas kohe.

Ne fund sipas deshires per ata qe nuk i duan copezat e qepes,largojme mishin dhe masen e lengshme e perziejm ne blender ose e leme ashtu sic eshte,ppra varesisht nga shija.

Kete gjelle te shumekerkuar e servojme te nxehte me pure patatesh.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë me Qofte
Artikulli tjetërTavë me Spinaç dhe Patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu