Jahni me perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gram viçi
  • 2 karrota
  • 2 gota bizele të ziera
  • 2 lugë gjalpë
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • 2 lugë sos domate
  • 2 gota ujë
  • 1 lugë çaji kripë

Përgaditja:

Ngroheni tiganin dhe shkrini gjalpin. Hedhni mishin të prerë në feta.

Shtoni karrotat dhe skuqeni së bashku me mishin në një zjarr të madh.

Shtoni bizelet. Vazhdoni pjekjen.

Shtoni sosin e domates në mish. Shtoni ujin, kripën dhe biberin.

Mbuloni tenxheren dhe gatuajeni në zjarr të ulët për 40-45 minuta. / Emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjellë e shijshme me kërpurdha
Artikulli tjetërQofte Greke

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu