Japrak me Lakër të bardhë

spot_imgspot_img
Përbërësit:
 • 1/2 lakër (e bardhë, e zier pak)
 • 300 gr lakër e kuqe (e grirë hollë)
 • 1 kokërr domate (e grirë)
 • 100 gr brokoli
 • 100 gr oriz
 • karotë (e prerë)
 • 50 gr mish i grirë
 • kripë
 • piper
 • 1 thelpi hudhër
 • vaj ulliri
Përgatitja:
Vendosim të ziejë në një enë lakrën dhe e lëmë në vlim përreth 10 minuta.
Ndërkohë në një tigan hedhim vajin, mishin e grirë, orizin, domaten, lakrën e kuqe, brokolin dhe karotën. I përziejmë mirë dhe shtojmë piperin së bashku me kripën.
Hapim gjethet e lakrës së bardhë të zier pak dhe çdonjërën prej tyre e mbushim me salcën që përgatitëm.
Lidhim gjithësecilin dhe i vendosim në tavën e lyer me pak vaj.
I pjekim për 12 minuta në furrë në 180 gradë Celsius.

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGullash me domate
Artikulli tjetërMish me Lakër

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu