Mish me Lakër

spot_imgspot_img

Përbërësit:

1/2 lakër (e bardhë)
500 gr mish derri
6 lugë vaj
1 lugë gjelle salcë
kripë
piper i zi
gjethe dafine
spec i kuq

Përgatitja:

Presim mishin e gicit në thela. Hedhim qepën e grirë dhe e kavardisim.
Hedhim dhe salcën dhe i kaurdisim derisa të pijnë pak lëngun.
Pastaj hedhim lakrën e grirë, të grirë në rripa.
Hedhim kripë, piper, spec të kuq, salcë dhe dafinë dhe i kaurdisim derisa të zbuten.
I hedhim ujë sa të mbulohet dhe e lemë të ziejë në zjarr të ngadaltë.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakJaprak me Lakër të bardhë
Artikulli tjetërOriz me perime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu