Kofshë pule me lëkurë aromatike

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 10 kofshë pule
 • 2 filxhanë troshka buke/galetë
 • parmezan
 • 4 lugë gjelle magdanoz
 • 2 lugëza piper i kuq
 • 2 lugëza hudhër pluhur
 • 1 lugëz rigon
 • 2 lugëza kripë
 • 3 lugë gjelle mustardë
 • 200 gr gjalpë
 • piper i zi

Hapi 1

Furrën ngroheni në 200 gradë, ndërsa tavën ku do të piqet mishi lyejeni me gjalpë.

Hapi 2 

Në një enë bashkoni troshkat e bukës, parmezanin e grirë imët, magdanozin, rigonin, piperin e kuq dhe hudhrën.

Hapi 3

Shtoni kripë e piper të zi dhe përziejini mirë të gjitha.

Hapi 4

Në një enë tjetër shkrijeni gjalpën, shtojini mustardën e trazojini mirë bashkë.

Hapi 5

Kofshët e pulës lyejni me përzierjen prej mustarde e gjalpe e më pas kalojini tek troshkat e bukës.

Hapi 6

Kofshët e përgatitura kështu renditini në tavë dhe piqini në furrën e parangrohur për afro 1 orë ose derisa të marrin një ngjyrë të bukur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu