Mish pule me miell misër

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr mish pule,
  • ¼ gota miell,
  • 1 vezë,
  • 1 gotë miell misri,
  • 1 lugë biber i kuq,
  • 1 lëvore limoni,
  • kripë,
  • Biber i zi,
  • ½ lugë vaj vegjetal,
  • 2 lugë majdanoz.

Hapat

Furrën ndezeni në temperaturë 220 gradë celsius, në një enë tundeni vezën, pastaj ia shtoni miellin, lëvoren e limonit, kripën, biberin e kuq dhe biberin e zi përzieni.

Mishin e pulës e lyeni me miell pastaj me përzierje të vezës dhe së fundmi me miell misër.

Në tepsi e vendosni mishin e lyer dhe e vëni në furrë për pjekje rreth 10-12 minuta.

Pas pjekjës mishin e shërbeni me copa të limonit dhe majdanoz.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë e pjekur
Artikulli tjetërPeshk me karrota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu