Peshk me karrota

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 600 gr karrota,
  • 3 qepë,
  • 600-800 gr peshk,
  • piper,
  • vaj,
  • majdanoz.

Hapat:

Karrotat pastrohen, lahen dhe priten në rrathë, kaurdisen 10 minuta, përzihen dhe hiqen nga zjarri.

Në tavë të lyer me vaj ose pjatë metalike vëmë qepët e prera në copa, shtohet karrotat, përzihen dhe shtohet kripa dhe piper i zi.

Mbi këtë përzierje radhitet peshku i pastruar, përsëri shtohet kripë, dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për 30 minuta.

Para se të shërbehet spërkatet me majdanoz të copëtuar.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu