Mish pule me perime

spot_imgspot_img

Perbersit:
4-5 copa mish pule
gjysmë gote të çajit vaj vegjetal
1 lugë sos curry
1 lugë biber i kuq
2 hudhra
kripë.

Pergatitja:
Hudhrën e shtypëni, e derdhim në një enë dhe ia shtoni erëzat dhe vajin.

Mishin e pulës e lyeni me këtë përzierje dhe i rëndisni në tavë.

Tavës ia shtoni anash perimet e deshiruara dhe e mbyllëni me kapak, e vëni në furrë për pjekje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me patate
Artikulli tjetërMish i bardhë me qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu