Mish pule me sos mjalte

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 kg mish pule
4 patate
PËR SOS
1 lugë të gjellës Salce domate
1 lugë mjalte
2 hudhra
4-5 lugë të gjellës vaj vegjetal
kripë
biber i kuq
Biber i zi
2 lugë të gjellës jogurt.

Pergatitja:

Mishin e pulës e pastroni dhe preni në copa, të gjithë përbërësit e sosit i derdhni në një enë.

Sosin e përgatitur ia shtoni së bashku me jogurtin mishit të pulës.

Enën me mish pule e mbështjellëni me letër stenç dhe e lëni në pritje rreth 2 orë.

Patatet i preni në copa të vogla, ia shtoni përmbi kripën, biberin e zi dhe i përzieni.

Në letrën e pjekjës e vendosni mishin e pulës dhe patatet, tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 15 minuta, pastaj e ulni temperaturën dhe e vazhdoni pjekjën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me Presh
Artikulli tjetërReceta e supës që lufton gripin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu