Bajadera me Mish Pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 pule,
300gr sallam,
200ml shtalpe,
3 veze,
300gr kaqkavall,
100gr susam,
1 luge ereza te perziera,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Pulen e veme ne tenxhere me uje ne zjarr , i hedhim ne te erezat e perziera dhe e mbulojme me kapak.
Pasi zien pula ,e ndajme mishin nga kockat . Mishit te pules ia shtrydhim lengun dhe e presim ne cope te imeta , te cilat i veme ne nje ene te madhe e te thelle. Hedhim mbi to kripe , piper te zi dhe vaj. E perziejme permbajtjen dhe e veme ne tave , te cilen e kemi lyer me vaj siper i veme fetat e sallamit dhe kaqkavallit te grire. I rrahim me pirun vezet dhe shtalpen dhe i hedhim siper kaqkavallit te grire ,ne fund ne tave e hedhim susamin. Taven e veme ne furre pjekim 15 minuta ne temperature prej 200 grade.
 Mishin e pules , te pergatitur ne kete menyre e presim ne cope dhe e zbukurojme me gjethe te sallates jeshile.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPancerota me sallam dhe kackavall
Artikulli tjetërMish Pule me Patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu