Patate në furrë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 patate
1 ajkë
1 copë hudhër
qepë
kripë
biber i kuq

Pergatitja:
Patatet i preni në copa të holla, në një pjatë i derdhni të gjithë përbërësit e tjerë.
Patatet i lyeni me këtë glazurë dhe i vendosni një mbi një në tepsi.
Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu