Risoto me lëng pule dhe kërpudha

spot_imgspot_img

Perbersit:
30 gr kërpudha
250 gr kërpudha të freskëta
1 lugë vaj
1 qepë
2 thelpinj hudhre të grirë
1 filxhan oriz
2 filxhan lëng perimesh
¼ filxhan majdanoz
Biber i zi.

Pergatitja:
Hidhni kërpudhat e thata në një enë me ujë të nxehtë dhe lërini për 30 minuta.
Pastaj, kullojini dhe pritini në copa të vogla, në një tigan me vaj të nxehtë, hidhni qepë dhe hudhra, trazojini derisa të zverdhen.
Temperatura duhet të jetë mesatare, shtoni ½ filxhan me lëng pule duke e trazuar vazhdimisht.
Derisa lëngu të tretet dhe të bëhet një masë e njëtrajtshme.
Pastaj, shtoni majdanozin, djathin dhe biber e zi, shërbehet e ngrohtë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu