Pica më e mirë për vetëm 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 20 g tharmë,
 • 250 – 300 g miell,
 • kripë,
 • 50 ml vaj,
 • 1 presh,
 • 100 g djathë të fortë,
 • 100 g kaçkavall,
 • pak domate qershi,
 • 200 ml qumësht,
 • rigon,
 • 200 g mish të thatë, sipas dëshirës,
 • keçap apo pure domatesh.

Përgatitja:

Tharmin treteni në qumësht të vakët, mund t’i shtoni edhe një lugë të vogël sheqer.

Përzieni miellin, kripën, vajin dhe shtoni tharmin e bymyer, pastaj ngjishni brumin paksa të butë.

Lëreni të qëndrojë rreth 15 minuta dhe ngjisheni sërish dhe tëhollojeni sa më hollë.

Brumin lyeni me keçap apo me pure domatesh, pastaj shtoni mishin e thatë të grirë dhe sipër preshin e prerë në rrathë.

Qitni sipër djathin e thërrmuar, përhapeni domatet qershi dhe në fund qitni rigon.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu