Pallaqinka me gjalpë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200 g miell (lloji 400, i butë)
  • 2 vezë
  • 1 dl vaj
  • 3 dl qumësht dhe pak ujë të vakët
  • 1 lugë çaji kripë dhe sheqer

Përgatitja:

Merrni një tas plastik më të thellë dhe derdhni miellin në të, shtoni vezët dhe rreth 2 dl qumësht. Përpiquni të përzieni dhe nëse nuk shkon shtoni edhe pak qumësht.

Këshillë: Mund të bëni brumë vetëm me ujë ose vetëm me qumësht, është më së miri kur vendosni gjysmën e ujit mineral dhe gjysmën e qumështit.

Eshtë e rëndësishme që brumi të jetë i trashë dhe i skuqur deri sa të jetë lëmuar, pa gunga, pastaj shtoni më shumë qumësht dhe pak ujë mineral, dhe derisa të keni një brumë që duket si një gjellë. Shtoni rreth 1 dl vaj në brumë dhe përzieni mirë.

Këshillë: Brumi do të jetë më i mirë nëse e lini të qëndrojë për 20-30 minuta.

Derdhni vajin në tigan dhe, kur të jetë nxehtë, lëvizni vajin në mënyrë që tigani të jetë i mbulur në të gjitha pjesët me yndyrë. Vendoseni përsëri mbi zjarr dhe pastaj rrokulliseni me një copë brumë, i cili duhet të jetë i shtrirë në mënyrë të barabartë mbi tigan. Temperatura në të cilën pallaqinkat pjeken duhet të jetë e lartë. Lëreni atë mbi zjarr për disa momente, pastaj rrokullisni sipër me thikë ose hidheni lart.

Këshillë: Përdorni vetëm tiganët e Teflon, pasi kjo do të parandalojë që petullat tuaja të ngjiten në fund. nuk do të duhet të “yndyrosni” tiganin gjatë gjithë kohës.

Sapo të jetë pjekur njëra anë e petullës, kthejeni në anën tjetër dhe piqni sa të parën (rreth 1 minutë). Rrokullisni petullat e përfunduara në një pjatë të cekët dhe mbushni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu