Pitalka të fërguara në tigan

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2-3 gota miell,
  • 1 gotë uje i vakur,
  • 1 lugë maje,
  • 1 lugë kripë,
  • 1 lugë sheqer,
  • ½ gota çaj vaj vegjetal.

Hapat

Miellin e vendosim në një enë, përmbi ia shtojmë majën, sheqerin, kripën dhe vajin.

Ujin ia shtojmë duke e kontrolluar dhe e përziejmë glazurën, do ta përfitojmë një brumë të butë.

Enën me brumë e mbyllim me një letër strenç dhe e lëmë në pritje rreth 45 minuta.

Pas pritjës brumin e fryer e ndajmë në disa kulaçe të vogla, në tryezë e hedhim pak miell dhe fillojmë ti hapim kuleçet.

Kuleçet e hapura i vendosim në tigan për fërgim në temperaturë të ultë derisa të skuqen.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me lakra
Artikulli tjetërPite me drithёra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu