Pulë me oriz

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pulë,
  • 600 gr oriz,
  • 1 puter ose 2dl vaj,
  • 2 qepë,
  • Kripë,
  • Biber të kuq.

Përgatitja:

Mishin e pulës e kavërdisim me qepë, kripë dhe biber të kuq dhe ia shtojmë për afër 2l ujë dhe e lëmë të zihët afër 1 ore varesisht prej pulës.

Orizin të pastruar dhe të larë e kavërdisim 5-10 min me yndyrë, pastaj ia shtojmë lëngun e mishit të zier dhe e fusim në furrë . Pas pak kur orizi fillon të fryhet, ia hedhim mishin e pulës siper dhe ashtu e lëmë ne furrë për gjysmë ore.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSpeca të mbushura
Artikulli tjetërSarma të rreshkura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu