Speca të mbushura

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kg speca mesatar,
  • 4 patate,
  • 300 gr mish i bluar,
  • 1 qepë,
  • 1 thelbë hudhër,
  • 1 karrota,
  • melmesa (krip,piper I zi,piper I kuq,vegete),
  • salcë domatesh.

Hapat

Ne nje ene grijme qepen imet,fergojme derisa te zbutet qepa.

Shtojme karrote e grire imet,patatet e grira imet,dhe thelpin e hudhres.

Te gjitha I perziejme,shtojme pastaj mishin e bluar,fergojme per 10 minuta dhe pastaj shtojme edhe salcen e domates.

Me kete mase mbushim specat te cileve u kemi larguar farat.

Specat I radhisim ne tave,dhe me mbushjne qe tepron mbushim hapesirat mes specave.

Ne tave shtojme 2 cm uje te vluar,taven mbulojme me alufolie,dhe taven e veme ne furre te nxehte 200 grade per 40 minuta.

Me pas largojme alufolien dhe leme edhe per 5-10 minuta qe te thahen.

Specat I servojme te ngrohte me ajke te tharte,etj sipas deshires por mundet edhe vetem ashtu sic jane.Ju befete mire.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFergese me gjize e veze
Artikulli tjetërPulë me oriz

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu