Salcë e kombinuar me perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1.5 kilogramë domate
  • 4 copë speca të kuq
  • 6 copë speca të gjelbërt
  • 5 thelbinjë hudhër
  • 4 lugë uthull
  • 1/2 filxhan çaji vaj ulliri
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1 lugë majdanoz

Përgatitja:

Qëroni domatet dhe kalojini nëpër blender

Vendosini domatet në një tenxhere dhe ziejmë mbi nxehtësinë mesatare.

hedhni dhe specat në blender pastaj bashkoni me domatet

Shtoni hudhëren, uthull, vaj ulliri dhe kripë, dhe pastaj fikni nxehtësinë.

Në fund, shtoni majdanozin e grirë imët dhe përzieni.

Mbushni kavanozët që dëshironi t’i mbani me salcën e mëngjesit dhe mbyllni kapakët dhe kthejeni ato përmbys.

Pas ftohjes, atë mund ta shërbeni në mëngjes, në bukë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSos me hudhër dhe borzilok
Artikulli tjetërPite me Kerpudha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu