Sos i specave

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 10 speca të kuq
  • 4 speca të kuq të gjatë
  • 2 speca të verdhë
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji biber të zi të trashë
  • 2 lugë vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle sos biberi

Përgatitja:

Lani specat dhe hiqni farat.

Pritini specat e pastruar në mënyrë që ato të jenë të gjitha të njëjtën madhësi.

Nxehni vajin e ullirit dhe specat mbi nxehtësi të ulët.

Shtoni kripë dhe biber në specat e grirë.

Vazhdoni pjekjen mirë. Shtoni pastën e specit dhe e bëni atë pure me ndihmën e një blenderi.

Vendoseni në një kavanoz dhe lërini hapur për 15-20 minuta.

Mbyllni kapakun e kavanozit dhe ktheni atë për 1 ditë.

Hapeni kapakun në çdo kohë dhe shijojeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSos për Mish
Artikulli tjetërTorte me biskota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu