Supe me patate

spot_imgspot_img

Perbersit:
2-3 patate
1 qepë
8-9 gota ujë të vakët
2 supë pule
1 gote qumësht
2 luge te gjelles gjalpë
kripë
PERMBI
1 luge te gjelles biber i kuq
2 luge te gjelles gjalpë.

Pergatitja:
Ne nje tenxhere vendosni gjalpin per shkirje, preni qepet ne copa te vogla dhe fergoni.

Pasi qe fillojne te skuqen qepet ia shtoni supen e pules, pasi fillon te vlone supa ia hidhni patatet. Patatet i zieni deri sa te zbuten, pastaj I kulloni.

Shtoni qumeshtini dhe lereni te vloje 10 minuta, pasi ta largoni nga zjarri shtoni kripen.

Ne nje tigan fergoni biberin e kuq me pak vaj, dhe vendosni permbi supe.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe me djathë
Artikulli tjetërSupë me brokoli dhe qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu