Supe pule

spot_imgspot_img

Perbersit:
400 gr mish pule
2 karrota
Pak magdanoz
Pak rrënjë selinoje
kripë
piper i zi
veget
2 l ujë
Fide te supes.

Pergatitja:
Ne uje qesim mishin e pules,karroten, rrenjen e selinos,kripen,piperin e zi,vegeten sipas hijes dhe veme te ziejne per 1 ore.

Me pas nxjarrim perimet I grijme ne copeza te vogla dhe mishin e largojme nga eshtrat dhe I kthejm prap ne lengun e supes ku jane zier.

Ne fund shtojme fidet,dhe magdanozin dhe servojme te nxehte.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me garniturë
Artikulli tjetërLlokuma të lehtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu