Taliateli me Pana, Salmon dhe Kerpudha

spot_imgspot_img

Pergatitja:
Marrim 400 gr taliateli dhe i veme ne nje tenxhere 1 liter uje qe zien, kripe e pak vaj 5 qe te mos ngjiten). I ziejme 2 min me pak se e kemi te shkruar ne qesen mbeshtjellese. Ne nje tigan me vaj ulliri skuqim 1 thalb hudher, pastaj shtojme 1 qepe te grire imet! Pasi i skuqim pak i hedhim 200 gr kerpudha dhe vazhdojme skuqen! Pasi shuhen pak i hedhim nje kuti pana 200 ml ose krem qumeshti, pak kripe e piper! Pastaj i shtojme 200 gr salmon dhe 50 gr djath gorgonzola ose djathe kaçkavall guda. I leme te ziejne 2 min me njera-tjetren dhe pastaj i shtojme taliatelit dhe i leme deri ne 2 min sa te marrin shijen e njera-tjetres!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakDomate te Mbushura
Artikulli tjetërSalcë për mishë dhe perime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu