Tavë Gostivari

spot_imgspot_img

Perbersit:
500 gr mish viçi
200 gr mish i bluar viçi
200 gr kërpudha
2 kungullesha
1 preshë
½ kokë qepë
3 lugë thërrime buke
1 lugë biber i kuq
1 gjethe dafine
1 lugë Biber i zi.

Pergatitja:
Mishin tul i viçit e preme në katrorka pak më të mëdhenj, kungulleshat qërohen edhe ato i premë në katrorë pak më të mëdhenj, preshin e premë imët.

Mishi i bluar bashkohet me qepën e grirë imët, shtohen thërrimet e bukës dhe erëzat sipas shijës, pastaj përzihen mirë.

Nga masa e përgatitur formësohen toptha të madhësisë së arrës, fërgohen në vaj të nxehtë derisa të skuqen e pastaj largohen nga yndyra dhe lihen në vend të të ngrohtë.

Çorba instant me kërpudha përgatitet sipas udhëzimeve në qeskë, bashke me supën e viçit.

Në pak vaj e fërgojmë preshin, pastaj ia shtojmë mishin e viçit dhe e fërgojmë derisa të ndërrojë ngjyrë.

Kohë pas kohe gjatë fërgimit ia shtojmë ujin, kërpudhat, kungulleshat, qoftet e fërguara. U derdhet përmbi çorba e përgatitur me kërpudha, biberi i kuq, gjethja e e dafinës dhe erëzat sipas shijës.

Të gjitha zihen në temperaturë mesatare derisa të zbuten të gjithë përbërësit.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSpeca të mbushur
Artikulli tjetërDrekë për 15 minuta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu