Tavë me mish pule dhe perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 1 file pule,
 • 2 patate,
 • 1 qepë,
 • 2 speca,
 • 3 copa hudhër,
 • Biber i zi,
 • qimnon,
 • kripë,
 • gjysmë gote te çajit vaj vegjetal,
 • 1,5 lugë salce domatesh,
 • 1,5 gota ujë të vakët.

Hapat:

Filën e pulës dhe patatet i preni në copa të vogël, i vendosni në tavë.

Qepën, specat, hudhrën, biberin e zi, kripën, vajin vegjetal e derdhim në tavë.

E përziejmë mirë e gjithë glazurën, salcën dhe ujin e vendosim në një enë të vogël dhe e përziejmë mirë.

Së fundmi tavës ia derdhim përmbi dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 190 gradë celsius për 40 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPeshk me karrota
Artikulli tjetërKaqika

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu