Akullore nga Bananet

spot_imgspot_img

Nevojiten:
2 banane
lëng nga dy limona dhe nga një portokall
350 gramë sheqer
një gotë ajkë të ëmbël

Përgatitja:
1. Në sheqer hidhet një filxhan ujë dhe zihet shurupi si për ëmbëlsira, pastaj ftohet.
2. Bananet e pastruara shtrydhen dhe përzihen me lëngun e limonëve dhe të portokallit në ajkën e ëmbël.
3. Përzihet shurupi i ftohur, hidhet në enën për akullore dhe vendoset në frigorifer për ngrirje të thellë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakManchmelow
Artikulli tjetërRavani me Ngjyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu