Biftek me sos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gram biftek
  • 2 domate
  • 2 speca jeshilë të nxehtë (sipas dëshirës)
  • 1 lugë gjelle paste biber
  • 1 lugë gjelle salcë e nxehtë
  • 1,5 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • 1.5 lugë gjelle gjalpë
  • 2 thelbi hudhër (pure)

Përgatitja:

Lyjeni te dy anët e biftekëve me kripë, biber dhe me gjalpë, pastaj hidhni në një tigan të nxehtë.

Vendosni mishin që keni marinuar në raftin e telit dhe lëreni të pushojë.

Më pas grijmë domatet, hudhrën, pastaj, hedhni kripën, biberin, salcën e nxehtë, specin jeshil të copëtuar imët nga rendja në një qëndrueshmëri të butë.

Shtoni gjalpë në një tigan dhe shtoni salcën e nxehtë që sollët në një qëndrueshmëri të butë.

Vendosni mishin që marinoni në salcë dhe mbyllni kapakun e tiganit.

Gatuani në nxehtësi të ulët për rreth 20-25 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu